Bramy teleskopowe stosuje się szczególnie tam, gdzie nie ma możliwości założenia bramy skrzydłowej lub przesuwnej. W zasadzie brama tego typu jest bardzo podobna do przesuwnej, ale nie składa się z jednego długiego bloku. Ma za to dwa mniejsze skrzydła, które po otwarciu zachodzą na siebie i tworzą jeden rząd. Z kolei zamknięta brama wygląda tak, że zakończenie jednego skrzydła stanowi początek drugiego. Drugie skrzydło znajduje się za pierwszym. Mechanizm działania bramy tworzy ciekawy widok dla obserwatora i działa bardzo płynnie.
Brama teleskopowa samonośna lub szynowa
Brama teleskopowa samonośna to taki model bramy, który bazuje na przeciwwadze, znajdującej się poza światłem wjazdu. Dzięki temu mechanizmowi możliwe jest utrzymanie konstrukcji ponad powierzchnią ziemi. Ma szczególne zastosowanie tam, gdzie jest mało miejsca, gdzie jest stromy lub krótki wjazd. Odznacza się dwukrotnie szybszą pracą i jest w zasadzie bezawaryjna.
brama teleskopowa szynowa działa w oparciu o szyny, po których przesuwają się skrzydła. To konstrukcja, która daje wiele możliwości zastosowań w różnych warunkach. W celu jej otworzenia potrzeba jedynie ok. 50% całej długości wjazdu, a nawet 30%, jeśli zestaw składa się z trzech części.
Dlaczego warto wybrać bramę teleskopową?
Brama teleskopowa zajmuje mało miejsca. Charakteryzuje się bezawaryjną pracą i działa bardzo szybko (w tym samym czasie otwierają się wszystkie skrzydła). Bez problemu dopasuje się do wymagań inwestora. Ma ciekawy design i komponuje się z różnymi rodzajami ogrodzeń. Sprawdzi się jako dopełnienie płotu palisadowego, panelowego, betonowego i ażurowego.
Decydując się na bramę teleskopową, nie trzeba czuć ograniczenia co do wyboru, jak w przypadku bram innego typu.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Hi Motions.
Fot. Shutterstock