Własna elektrownia słoneczna

Ciekawe opinie, recenzje, pomysły.
Awatar użytkownika
Kwiatoslaw_69
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2020, 2:44

Własna elektrownia słoneczna

Post autor: Kwiatoslaw_69 »

Witam. Jest tu ktoś, kto inwestował w panele fotowoltaiczne? Ja zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu. Przy okazji trafiłem na ofertę firmy Cieplik, która wydaje mi się najkorzystniejsza i tym samym najbardziej zachęcająca. Znacie? Możecie polecić?
Awatar użytkownika
Cyprian1963
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2020, 7:27

Re: Własna elektrownia słoneczna

Post autor: Cyprian1963 »

Według mnie główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że własna elektrownia słoneczna wiąże się z niższymi rachunkami za energię elektryczną. To korzystne nie tylko w przypadku przedsiębiorstw, ale i domów prywatnych. O firmie Cieplik można usłyszeć wiele dobrego, także myślę, że można im zaufać i zlecić montaż instalacji.
moniś

Re: Własna elektrownia słoneczna

Post autor: moniś »

Wydaje mi się że aby coś takiego zrobić to albo rozważysz ofertę firmy https://house-solutions.pl/ która może zaoferować Ci wiele paneli fotowoltaicznych albo użyjesz innych źródeł odnawialnej energii, na przykład wiatraki ale do tego to już trzeba mieć sporą część terenu. Wiec panele wydają mi się być odpowiednim rozwiazaniem
Awatar użytkownika
pizzafun
Posty: 92
Rejestracja: 26 lis 2019, 23:12

Re: Własna elektrownia słoneczna

Post autor: pizzafun »

Dobrym wyborem będzie fotowoltaika, jest dziś coraz bardziej popularna. Firmy takie jak EcoCalma https://ecocalma.pl/ , zajmą się instalacją oraz formalnościami, związanymi z przyłączeniem instalacji do sieci energetycznej. Wszystko działa bardzo dobrze i niezawodnie, nawet przez 30 lat, ważne jest używanie markowych komponentów. To właśnie ich producenci dają najdłuższą gwarancję na wszystkie elementy.
Sławomir

Re: Własna elektrownia słoneczna

Post autor: Sławomir »

Fotowoltaika jest to technologia, która polega na przetwarzaniu energii słonecznej w energię elektryczną co pozwala w znaczący sposób zadbać o nasze środowisko. Sam mam taką instalację w moim domu i przyznam, że sprawdza sie bardzo dobrze, ponieważ praktycznie w ogole nie płace za prąd. Osobiście mogę Wam polecić usługi panele fotowoltaiczne siedlce.
Awatar użytkownika
moderator
Posty: 205
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:32

Re: Własna elektrownia słoneczna

Post autor: moderator »

Z pewnością gdybym ja miał taką możliwość to myślę, ze zdecydowałbym się na takie rozwiązanie w mojej firmie. Muszę przyznać, ze na ten moment bardzo podoba mi się rozwiązanie od https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/ gdyż dzięki tej ofercie mogę płacić niższe rachunki a prąd. Jakby nie było to generuję oszczędności.
błagam8

Re: Własna elektrownia słoneczna

Post autor: błagam8 »

Budując własną instalację fotowoltaiczną, warto wybrać sprawdzone rozwiązanie, to często inwestycja na całe życie. Ranking producentów paneli przygotowała dla nas firma EkoFachowcy https://ekofachowcy.pl/fotowoltaika/faq ... ltaicznych . To lista najlepszych producentów w branży, pomoże ona w połączeniu z konsultacjami wybrać najlepszą dla nas instalację. To bardzo niezawodne rozwiązania, często bez problemów działają nawet 30 lat.
Boguś77

Re: Własna elektrownia słoneczna

Post autor: Boguś77 »

Posiadanie własnej elektrowni słonecznej jest zarówno dobre dla środowiska, ale również dla naszej kieszeni. Wie to każdy posiadacz instalacji fotowoltaicznej, która przetwarza energię słoneczną w prąd. Dlatego jest ona ceniona również przez właścicieli firm, które potrzebują energii elektrycznej znacznie więcej niż budynki jednorodzinne. Na stronie https://kratkienergy.com/fotowoltaika-dla-firmy/ można uzyskać kontakt do doradcy energetycznego, który przedstawi nam wszystkie plusy takiej inwestycji.
uwęca

Re: Własna elektrownia słoneczna

Post autor: uwęca »

też uważam, ze fotowoltaika to przyszłość, ma pozytywny wpływ na środowisko, pozwala generować oszczędności. Dobre jakościowo panele PV wraz z całymi instalacjami znajdziecie w ofercie firmy Hymon, która jest liderem w tej branży już od lat https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/. Kompleksowa oferta od projektu, poprzez montaż aż po serwis. Niewygórowane ceny, sprawna realizacja zamówień. można im zaufać :)
Otóż

Re: Własna elektrownia słoneczna

Post autor: Otóż »

Myślę, że coraz więcej osób decyduje się teraz na korzystanie wyłącznie z energii odnawialnej. Sama jestem klientem firmy respect energy, która oferuje zieloną, ekologiczną energię do firm czy domów. Jeżeli interesuje was ten temat, to zachęcam do kontaktu z nimi, a na pewno odpowiedzą wam na wszelkie pytania.
Grudziński

Re: Własna elektrownia słoneczna

Post autor: Grudziński »

Też bym postawił na Hymona. Duży więc może więcej. Szczególnie gdy ktoś myśli o dużych instalacjach, jak elektrownia. Do małych, domowych to pewnie każdy sie nada, ale takie większe instalacje wymagają większej wiedzy i umiejętności. Odpowiedniego sprzetu. I tez spięcie tego wszystkiego razem, jakby nie patrzeć - o dużej już mocy, wymaga sporej znajomości zagadnienia.
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 374
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:02

Re: Własna elektrownia słoneczna

Post autor: Kaja »

A skoro już mowa o takich odnawialnych źródłach energii, to co powiecie na to, żeby przeprowadzić analizę ich wykorzystania? Z tego, co widziałam na stronie internetowej https://www.efektywniej.pl/, zajmuje się tym między innymi firma Efektywniej z Wrocławia. Jeśli macie chwilę wolnego czasu, to polecam się z nią skontaktować ;)
Karol_MK

Re: Własna elektrownia słoneczna

Post autor: Karol_MK »

Witam, Jeżeli interesuje was temat fotowoltaiki i się zastanawiacie jak rozbudować instalację fotowoltaiczną polecam https://elektromasters.com.pl/rozbudowa ... ltaicznej/, jestem bardzo zadowolony z wykonanej instalacji. Spore doświadczenie po ich stronie, wszystko zrobione profesjonalnie i terminowo, bardzo polecam.
ODPOWIEDZ