Czas na szkołe

Różności. Tu możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Wiolkas
Posty: 68
Rejestracja: 07 paź 2019, 18:57

Czas na szkołe

Post autor: Wiolkas »

Wszystko wskazuje na to, że powoli wracamy do normalności, więc i też do normalnej edukacji dla dzieci. Jest to dobry czas bo akurat muszę wybrać podstawówkę dla mojego synka. Jestem z Warszawy więc wybór jest dosyc spory. Zastanawiam się nad prywatną, konkretnie to Te Vizja Okopowa. Ktoś coś może powiedzieć więcej na jej temat?
izuś4

Re: Czas na szkołe

Post autor: izuś4 »

Ja też nie mogę się już czekać normalność i to nie tylko jeżeli chodzi o szkołę... Ja właśnie zapisałam dzieci do Te Vizji i właśnie nie było wcale tak źle, szkoła fajnie się przygotowała na naukę online, z mojej strony bardzo pozytywne zaskoczenie to jak program był realizowany, wszystko zgodnie z planem. Dobry wybór.
Awatar użytkownika
Zakręcona
Posty: 88
Rejestracja: 07 paź 2019, 18:59

Re: Czas na szkołe

Post autor: Zakręcona »

Nie wiem czy już to ten czas, ale rzeczywiście wygląda to coraz lepiej. Ja już mam starsze dzieci więc nie jest tak źle. Córka chodziła do Te Vizji i mogę spokojnie Ci ją polecić, będziesz zadowolona z tego jak wyglądają tam zajęcia, a i też z samych nauczycieli. My trafialiśmy na samych bardzo fajnych.
Awatar użytkownika
Pyna
Posty: 51
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:49

Re: Czas na szkołe

Post autor: Pyna »

Spokojnie spokojnie, ja nie byłabym jeszcze taką optymistką, może jakieś nowe mutacje wejdą i znowu wszystko na nowo się zacznie. No ale na to już nie mamy wpływu. Z dziećmi rzeczywiście jest ciężko, najgorzej jak pada deszcz, no i mieszka się w bloku, a edukacja też na tym oczywiście cierpi...
Awatar użytkownika
Trenerka
Posty: 29
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:46

Re: Czas na szkołe

Post autor: Trenerka »

Ta szkoła przy Okopowej to super miejsce, ja żałuje że tu nie zapisałam dzieci, ale nie wiem czy nie przepiszę. Zdecydowałam się na inną prywatną szkołę, trochę bliżej, nie narzekam ale jak opowiada mi znajoma jak u nich lekcje wyglądają i ogólnie wszystko to trochę mi jednak szkoda. Mega fajne, nowoczesne miejsce.
Grudziński

Re: Czas na szkołe

Post autor: Grudziński »

Nie ma co myśleć czy będzie kolejna fala czy nie. Szkoła się kończy będą wakacje a potem kolejny rok. Dziecko starsze to trzeba zadbać o wyposażenie. Szczególnie że to już 4 klasa. Kupujemy plecak nowy, bo stary już nie bardzo pasuje. No i ma te 3 lata :) Teraz będzie z Coocazoo. Bardzo fajne i całkiem wygodne rozwiązania. Do tego mają kilka wzorów eco, co bardzo córce się podoba.
kasiuś

Re: Czas na szkołe

Post autor: kasiuś »

Jak przyjdzie czas na szkołę to zamówię podręczniki do 5 klasy przez księgarnię internetową tutaj https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html . W tym sklepie znajdziemy materiały pomocnicze jak również lektury obowiązkowe.
seśna

Re: Czas na szkołe

Post autor: seśna »

Szkoła za pasem, kilka chwil i już nowy rok szkolny. Moje dziecko uczęszczać będzie do szkoły integracyjnej http://everynature.pl/szkoly-integracyj ... d-dziecmi/ . Posiada pewną niepełnosprawność, dlatego to miejsce będzie dla niego najlepsze. Będzie miało szansę na dobrą edukację
Juliał

Re: Czas na szkołe

Post autor: Juliał »

Ostatnio z mężem jesteśmy zainteresowani tematem zero waste i ekologią. Udało się nam ograniczyć spożycia mięsa, skrupulatnie segregujemy śmieci. Do tego mąż znalazł taką stronkę https://skupujemypodreczniki.pl/ gdzie można w łatwy sposób sprzedać już nieużywane podręczniki. Niby drobnostka, ale na większą skale w pewien sposób ratuje planetę.
Jabłońska

Re: Czas na szkołe

Post autor: Jabłońska »

Szkoła to ważny czas. I dla dziecka (może nawet najważniejszy) i dla nas. To też wiele wyzwań przed nami. Cała wyprawka do szkoły to spore dylematy. Co jak i gdzie kupić by było ok. By było zdrowo i bezpiecznie. A i by dziecko komfortowo sie czuło. Tak samo dojazd do szkoły może stanowić wyzwanie.Szczególnie to może być trudne w sytuacji, gdy różnie zawozimy i odbieramy dziecko. O różnych porach a nawet różnymi samochodami. Tak jest u nas. Na początku to mieliśmy z tym duży kłopot. Bo jak ja jechałam z dzieckiem w foteliku do szkoły, to po południu maż odbierał, ale fotelik był u mnie w samochodzie. Pracujemy w kompletnie różnych kierunkach i jest nierealne by się w ciągu dnia spotkać i przekazać fotelik. Tez macie takie sytuacje? Od niedawna w drugim samochodzie mamy Smart Kid Belt. Jest ok. Na dowozy do szkoły sprawdza sie całkiem fajnie. Z tego co zauważyłam, to nawet dziecko bardziej lubi ten pas niż fotelik.
Olciaa

Re: Czas na szkołe

Post autor: Olciaa »

Ja mogę ci polecić właśnie Te Vizję, to najlepsza szkoła prywatna. Dzieci mają tutaj idealne warunki do nauki i rozwoju. Szkoła ciągle idzie do przodu, organizuje mnóstwo warsztatów i wycieczek z których dzieci czerpią dużo wiedzy ale też zabawy. Jest też duży wybór w zajęciach dodatkowych. Dodatkowo jest tutaj duży nacisk na języki, co w tych czasach jest priorytetem. Zapisałam synka do Te Vizji i na pewno nie żałuję tego wyboru, widzę że syn bardzo lubi tą szkołę i nauczycieli, którzy zawsze są chętni do pomocy.
Irmina

Re: Czas na szkołe

Post autor: Irmina »

A słyszałaś może o Te Vizji? Moim zdaniem to najlepsza szkoła. Nasze dwie córki tam chodzą i złego słowa na temat szkoły naprawdę nie możemy powiedzieć. Nauczyciele potrafią zachęcać do nauki co zdarza się naprawdę rzadko. My jako rodzice jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru, córki też, co tylko potwierdza fakt że zawsze na zajęcia chodzą z uśmiechem i chętnie się uczą. Myślę, że lepiej trafić nie mogliśmy. Dodatkowo w szkole organizowane są wycieczki i warsztaty, które w dużym stopniu poszerzają wiedzę.
dżej88

Re: Czas na szkołe

Post autor: dżej88 »

Szkoła młodego człowieka jest najważniejsza, ponieważ chodzi tutaj o jego przyszłość. Dużo też stoi więc po naszej stronie - rodziców, aby dopilnować wszystko. Ja przykładowo dowiedziałam się już na
egzamin ósmoklasisty lektury jakie są obowiązkowe, dlatego będę teraz pilnować, aby dziecko wszystko moje znało.
wolka

Re: Czas na szkołe

Post autor: wolka »

Skoro o edukacji dzieci mowa, to jestem ciekawa czy słyszeliście już o ofercie https://banach3d.pl/ ? Oferują drukarki 3D, które zdecydowanie uatrakcyjnią różne zajęcia i pozwolą dzieciom na rozwój! Koniecznie weźcie to pod uwagę!
ODPOWIEDZ