jak pomóc alkoholikowi?

Różności. Tu możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
kociołek
Posty: 101
Rejestracja: 16 maja 2019, 9:13

jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: kociołek »

W naszej rodzinie nigdy nie unikano alkoholu. To chyba normalne,że jak spotyka się cała rodzina to lubimy sobie wypić lampkę wina. Niestety zauważyłam,że mój kuzyn nie stroni od alkoholu, wręcz pije coraz więcej. Próbowałam z nim rozmawiać ale nie chce mnie słuchać. Obawiam się,że to może już być uzależnienie. Ale jak mogę mu pomóc wyjść z tego? Mogę sama umówić go na wizytę do specjalisty? BO znalazłam bardzo fajny ośrodek terapii uzależnień Nefo, tam do każdego uzależnienia podchodzą indywidualnie i pomagają uporać się z tym.
Awatar użytkownika
cajklistek
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:13

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: cajklistek »

Nie znam się na takich sprawach. Liczę na pomoc innych!
Życie wewnętrzne nikogo nie interesuje, bo po pierwsze każdy z nas jakieś tam ma, a po drugie, i tak jest ono niezgłębione.
Awatar użytkownika
boczek
Posty: 56
Rejestracja: 10 paź 2019, 13:32

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: boczek »

Wiadomo,że przy większych okazjach wypijemy lampkę czy dwie wina. Ale mimo to jeśli nie potrafisz sobie odmówić wypicia ciut więcej to powinno już Cię to zaniepokoić i zastanowić się czy przypadkiem nie jest to już początek uzależnienia. Myślę, że powinno się najpierw porozmawiać z tą osobą i dopiero wtedy podjąć decyzję o zgłoszeniu jej do Ośrodka terapii uzależnień. Myślę, że w ośrodku Wiosenna koło Krakowa możesz liczyć na każdą pomoc w każdej dziedzinie uzależnienia
Awatar użytkownika
Irma
Posty: 67
Rejestracja: 16 gru 2019, 17:21

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Irma »

No właśnie trzeba znać umiar, ale niestety jeśli osoba ma problem z uzależnieniem, już odrobina alkoholu powoduje, że trudno jest się zatrzymać. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest dobry ośrodek terapeutyczny, jak Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl z Krakowa. Mają naprawdę dobre podejście i wiedzą jak pomóc.
Awatar użytkownika
Leslie
Posty: 132
Rejestracja: 28 lut 2020, 17:35

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Leslie »

Alkoholizm to powazna sprawa. W takiej sytuacji warto wybrać się do odpowiedniego psychologa. Nie mozna ignorowac takich sytuacji, tym bardziej jesli dzieją się nam lub naszym bliskim.Zalecam wybrac się do dobrego osrodka jak Medox w Nowym Modlinie
Awatar użytkownika
trypolka
Posty: 82
Rejestracja: 03 lis 2019, 21:26

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: trypolka »

Zdecydowanie znajdzcie dobry osrodek terapii uzaleznieni - w fajnym miejscu w Wisle jest Tratwa - spokojnie cicho, a terapeuci maja ogromne doswiadczenie
Awatar użytkownika
Maccid
Posty: 74
Rejestracja: 26 lis 2019, 22:14

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Maccid »

Myślę, że najważniejsze to otrzymać odpowiednią pomoc, i to nie tylko od bliskich osób ale też od specjalistów. Tutaj https://portaldlazdrowia.pl/dlaczego-wa ... arkomanii/ poczytajcie sobie o tym jaki ośrodek leczenia alkoholizmu najlepiej wybrać. Bez tego, samemu to naprawdę ciężko wyjść samemu z choroby.
Awatar użytkownika
Marynia
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2020, 9:01

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Marynia »

Przy chorobie alkoholowej trzeba działać szybko. Na pewno terapia i psycholog pomogą, ale przyda się też działanie zapobiegawcze. Żeby uzależniony nie chciał więcej sięgać po alkohol, może sobie wszczepić wszywkę alkoholową. Jest to skuteczna metoda, bo alkoholik wie, że pijąc alkohol może nawet umrzeć. Polecam zajrzeć tutaj: http://www.esperal24h.pl/.
Awatar użytkownika
Ola
Posty: 21
Rejestracja: 26 wrz 2019, 13:07

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Ola »

Alkoholizm to poważny problem, który dotyka nie tylko osobę uzależnioną ale całą jej rodzine. Jest to często rujnujące dla całych rodzin dlatego konieczne jest udanie się na odwyk a następnie na terapię rodzinną https://strefaterapii.pl/terapia-rodzin/ która pomoże chociaż trochę wrócić do normalności.
Awatar użytkownika
Kasia12
Posty: 34
Rejestracja: 09 cze 2020, 14:12

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Kasia12 »

Jeżeli alkoholik chce aby mu pomóc to już pierwszy krok do sukcesu. Następnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego terapeuty lub ośrodka, w którym chory będzie mógł przejść detox. Ośrodek Terapii Wiosenna to jeden z najlepszych ośrodków w kraju. Prowadzą również techniki relaksacyjne w celu wyeliminowania stresu, który towarzyszy uzależnionym w trakcie odwyku. Każda osoba traktowana jest indywidualnie i otrzymuje dopasowaną pod siebie terapię.

bydgoszcz praca express
Awatar użytkownika
wiha
Posty: 42
Rejestracja: 19 cze 2019, 17:18

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: wiha »

No jak? Zapisać go do Forest na leczenie. Nie ma innej możliwości. Oczywiście możesz wybrać i inną placówkę, ale jeśli on nie będzie chciał się leczyć, to co zrobisz? A na pewno będzie trudno go do tego skłonić. Psychoterapeuci z Forest mogliby spróbować, ale na początku musisz go w to miejsce zabrać.
kwaśna

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: kwaśna »

To jest bardzo dobre pytanie. Bo sama od jakiegoś czasu zastanawiam się jak mogę pomóc bratu który od dawna pije. Wiem, że pogadanki nic tu nie dadzą więc szukam jakiegoś innego bardziej radykalnego rozwiązania. I tak dowiedziała się, że w ośrodku Detoks Fenix w Warszawie można odbyć taki detoks alkoholowy. Takie leczenie jest bardzo skuteczne i z pewnością każdy alkoholik powinien taki detoks odbyć
żwir

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: żwir »

Skłonność do uzależnień występuje w społeczeństwie od dawna. Uzależnić się można od różnego rodzaju używek. W dzisiejszych czasach najczęściej spotykamy się jednak z alkoholizmem. Leczenie alkoholizmu na własną rękę jest praktycznie niemożliwe, bo samo zaprzestanie spożywania alkoholu nie jest równoznaczne z pokonaniem nałogu i wyleczeniem. Jedynym skutecznym sposobem w walce z chorobą jest poddanie się leczeniu pod fachowym okiem specjalistów w ośrodku Wiosenna.

https://clutch.co/pl/agencies/content-marketing
Łucja

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Łucja »

Tak na prawdę problem w dużej mierze siedzi w głowie i od tej strony należy zacząć. Trzeba namówić taką osobę na wizytę u psychoterapeuty albo psychologa. Ja mogę polecić https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ znajdziesz tutaj samych specjalistów, którzy potrafią wzbudzić zaufanie takiej osoby. Dzięki rozmowom z obcą, ale wykwalifikowaną osobą może przynieść oczekiwany efekt.
żuczek

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: żuczek »

Tylko terapia może skutecznie pomóc alkoholikowi. Mój brat przez 10 lat starał się na własną rękę wygrać z uzależnieniem i za każdym razem przegrywał. Dopiero jak posłaliśmy go do ośrodka terapii Forest mija już rok odkąd nie tknął alko. Jak do tej pory to rekord. Polecam tam zadzwonić i poradzić się w sprawie przeprowadzenia interwencji, mają otwarte 24h https://osrodek-uzaleznien.pl/
Bażant

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Bażant »

W moim domu alkohol niestety lał się cały czas.. Po śmierci taty mama popadła w głęboki alkoholizm a "wujkowie" również nie wylewali za kołnierz. Gdy tylko się udało wyprowadzić nie zastanawiałam się ani chwili dłużej. Obecnie mam kochającego męża i dziecko a mama chciała nawiązać kontakt. Zgodziłam się pod warunkiem, że pójdzie na odwyk. Pojechałam z nią do ośrodka Forest i to był krok na przód. Mama przeszła terapię i skończyła z alkoholem, znalazła pracę i próbujemy naprawiać powoli nasze relacje.
Józek

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Józek »

No to ja Wam powiem, że to nie jest wcale takie proste. Jesli naprawdę chcecie pomóc alkoholikowi, to przekonajcie go, by zaczął się leczyć. Samodzielnie może być Wam bardzo ciężko cokolwiek zdziałać. Klinika PsychoMedic.Online prowadzi swoje porady zdalnie, więc może warto byłoby pójść w tym kierunku? Sami musicie zdecydować, w każdym razie zewnętrzna pomoc może okazać się niezbędna.

https://biznews.com.pl/biznes/23487-na-czym-polega-skuteczne-pozycjonowanie
Awatar użytkownika
Marynia
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2020, 9:01

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Marynia »

Najwięcej dowiesz się u źródła, czyli można porozmawiać z innym alkoholikiem już trzeźwym leczącym się z choroby alkoholowej. Taka osoba powinna dać ci najwięcej informacji, albo też skorzystać z doświadczenia specjalistów w leczeniu alkoholizmu.

Przeczytaj: https://nasz-gabinet.pl/jak-pomoc-alkoholikowi/
MonikaŚ90

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: MonikaŚ90 »

Moim zdaniem niema nic lepszego jak zaszycie osoby dotkniętej problemem alkoholowym i oddanie jej do dobrego ośrodka. Umówimy się rodzina nigdy dobrze nie pomoże jeżeli chodzi o wyjście z uzależnienia bo jesteś my po prostu za blisko z osobą. Tak było z moim tatą i to była jedna wielka walka. Dopiero kiedy zdecydował się ośrodek https://drogadodomu.info/ powoli, powoli coś sie ruszało. Tata już nie jest w osrodku i juz dwa lat anie piję. Powiem tak, łatwo nie było ale się opłacało.
liża

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: liża »

problem z alkoholem ma coraz więcej ludzi najczęściej najtrudniejszą rzeczą jaką trzeba robić to nie ułatwiać życia alkoholikowi powinien sam zmierzyć się z konsekwencjami swojego zachowania regulamin długi sprzątać po domowych burdach warto też taką osobę zapisać do ośrodka leczenia uzależnień Nefo
Mirosława

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Mirosława »

Oczywiście, że tak. Jeśli nie jesteście w stanie samodzielnie pomóc, to koniecznie powinniście sięgnąć po pomoc z zewnątrz. Najlepiej będzie, jeśli sprawdzicie klinikę https://psychomedic.online/ w której możecie skorzystać nawet z konsultacji zdalnych. To bardzo ważna rzecz, bo chodzi o życie człowieka.
Hańka23

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Hańka23 »

Alkoholizm to trudna choroba i można się z niej wyleczyć jeżeli osoba chora tego chce i ma motywacje do zmiany. Znam bardzo dobry ośrodek terapii uzależnień Nefo . Oferują bardzo dobre warunki terapii oraz pobytu. Sympatyczni specjaliści, którzy są cały czas z chorymi podczas ich leczenia.
Jaruś

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Jaruś »

Mój dobry znajomy lubi popić i sam się do tego przyznaje. Niedawno jednak lekko przesadził i przez cały dzień czuł się okropnie, nie chciał jednak zwalczać dni poprzednich klinem bo nie skończyłoby się pewnie na jednym. Całe szczęście, że ośrodek Forest oferuje detoksykację w domu pacjenta. Dyskretnie, bez zbędnych pytań czy uwag. Cieszę się, że kumpel zrobił pierwszy krok bo chyba sam zaczyna widzieć, do czego doprowadza takie nadmierne spożywanie alkoholu.
Kemuś

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: Kemuś »

kociołek pisze: 02 paź 2019, 10:57 W naszej rodzinie nigdy nie unikano alkoholu. To chyba normalne,że jak spotyka się cała rodzina to lubimy sobie wypić lampkę wina. Niestety zauważyłam,że mój kuzyn nie stroni od alkoholu, wręcz pije coraz więcej. Próbowałam z nim rozmawiać ale nie chce mnie słuchać. Obawiam się,że to może już być uzależnienie. Ale jak mogę mu pomóc wyjść z tego? Mogę sama umówić go na wizytę do specjalisty? BO znalazłam bardzo fajny ośrodek terapii uzależnień Nefo, tam do każdego uzależnienia podchodzą indywidualnie i pomagają uporać się z tym.
Dużo cennych porad jak pomóc alkoholikowi znajdziesz na specjalistycznym blogu Medyczny Detox, tam wypowiadają się eksperci w dziedziny odtruć i uzależnień.
gośka

Re: jak pomóc alkoholikowi?

Post autor: gośka »

Przede wszystkim trzeba znaleźć dobry i sprawdzony ośrodek, który pomoże w walce z tą chorobą. Z czystym sumieniem mogę polecić wspaniałą klinikę https://medox.org.pl/ jest to miejsce, w którym osoba chora otrzyma wielkie wsparcie i pomoc w pokonaniu tego uzależnienia.
ODPOWIEDZ