Ośrodek terapii uzależnień

Różności. Tu możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
lulina
Posty: 62
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:29

Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: lulina »

Współczesny alkoholik to niekoniecznie żul i menel leżący w rynsztoku teraz częściej ma twarz normalnego człowieka domowym zaciszu popija kolejny drinki czy wino często dodatkowo jeszcze ukryty przed domownikami, czy alkoholik przestaje kontrolować nałóg i swoje zachowanie wówczas najbardziej odczuwają to jego bliscy dlatego też warto by osobę decydowała się na leczenie w ośrodku terapii Nefo
Awatar użytkownika
maniek
Posty: 19
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:51

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: maniek »

No tak, faktycznie w każdym większym mieście jest sporo tego typu ośrodków terapeutycznych. To dobre, bo możemy wybierać terapeutę, który nam odpowiada doświadczeniem i osobowością.
Ja od siebie mogę dać namiar na znajomego http://uzaleznienia-ostroleka.pl/ - Działa w okolicach Ostrołęki.
Awatar użytkownika
Riko
Posty: 24
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:25

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Riko »

Ale czy znacie kogoś kto jest po terapii w ośrodku? Bo też się zastanawiam czy nie przekonać męża do zgłoszenia się do Ośrodka terapii uzależnień Nefo a widzę, że już polecał ktoś ten ośrodek tylko boję się jak zareaguje ale może pokaże mu plan terapii na ich stronie i efekty to może zacznie w to wierzyć. Myślicie, że to dobry pomysł? Bo już nie wiem jak mam go przekonać
Awatar użytkownika
vdokaMe
Posty: 5
Rejestracja: 05 wrz 2019, 15:28

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: vdokaMe »

Ja zawsze sprawdzam blogi szukając takich informacji. Według mnie to dobre źródło informacji.
Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.
Awatar użytkownika
Dreamliner
Posty: 74
Rejestracja: 29 wrz 2019, 11:02

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Dreamliner »

W Wisle masz Osrodek Tratwa - swietne miejsce z naprawde genialna opieka terapeutow. Polecam z autopsji, wiec wiem co mowie :)
Awatar użytkownika
salatka11
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2019, 22:10

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: salatka11 »

Ja od jakiegoś czasu piję wino bezalkoholowe bo było dobrym rozwiązaniem, kiedy okazało się, że wieczorami popijam trochę za dużo...
Awatar użytkownika
puszigo
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2020, 7:57

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: puszigo »

salatka11 pisze: ↑28 lis 2019, 22:11 Ja od jakiegoś czasu piję wino bezalkoholowe bo było dobrym rozwiązaniem, kiedy okazało się, że wieczorami popijam trochę za dużo...
Zgadzam się, że jest to dobra alternatywa. Można powiedzieć, że taki efekt placebo. Butelka taka sama, smak zbliżony, a jednak procentów brak. Wino bezalkoholowe to bardzo ciekawy trend na rynku.
Awatar użytkownika
kasia
Posty: 51
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:54

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: kasia »

Ośrodek terapii Forest jest jednym z tych miejsc, które powinniśmy zdecydowanie odwiedzić. To znaczy, jeśli mamy problem z jakimś uzależnieniem. Dzięki temu zdecydowanie zażegnamy go, jeśli mamy sami predyspozycje do tego, żeby się leczyć. I w miejscu tym mogą nocować bliscy, co wspiera leczenie. Dodatkowo nasza rodzina może podjąć walkę z istniejącym współuzależnieniem.
Awatar użytkownika
lola12
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2020, 13:29

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: lola12 »

Czy ktoś jeszcze może podzielić się opinią o ośrodku Forest? Niedługo prawdopodobnie do tego ośrodka będziemy zmuszeni wysłać moją mamę . Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Chętnie wysłucham
Awatar użytkownika
Irma
Posty: 67
Rejestracja: 16 gru 2019, 17:21

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Irma »

Mogę polecić dobry ośrodek terapeutyczny w Krakowie. Pracują tam ludzie, którzy naprawdę mają odpowiednie podejście do osób uzależnionych, które chcą wyjść z nałogu. Mówię o ośrodku Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl
Awatar użytkownika
kociołek
Posty: 101
Rejestracja: 16 maja 2019, 9:13

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: kociołek »

Czy ja wiem czy takie przerzucenie się na piwo bezalkoholowe to dobre rozwiązanie? Bo moim zdaniem to tuszowanie zaistniałego problemu a nie walka z nim. Bardzo ważne jest zgłoszenie się na leczenie i przyznanie się do tego, że mamy problem że jesteśmy osobami uzależnionymi. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem dobrego środka to myślę, że warto zapoznać się z takim Ranking ośrodków terapii gdzie znajdziemy dużo najlepszych ośrodków leczenia uzależnień
wolność

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: wolność »

alkoholizm jako choroba cywilizacyjna która dotyka coraz większy odsetek Polaków jest stosunkowo łatwe do rozpoznania i doboru leczenia. największym wyzwaniem dla chorego jest jednak uświadomienie sobie zaistnienia problemu i podjęcia walki z nałogiem. Dlatego też jeśli decydujemy się na leczenie to warto zapisać się na terapię do ośrodka Terapii Uzależnień nefo
Awatar użytkownika
Marynia
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2020, 9:01

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Marynia »

Wszystko zależy od metod leczenia, ośrodek zamknięty jest dużym ograniczeniem dla uzależnionego. Warto by pacjent miał wybór, ale za pomocą farmakologii starał się wyjść z uzależnienia. Stosującą detoksykacje alkoholową, wszywkę esperal + psychoterapie indywidualna masz większe szanse wyjść z nałogu.

Więcej informacji o ambulatoryjnym leczeniu alkoholizmu dowiesz się na stronie sieci przychodni: https://nasz-gabinet.pl/
Zośka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Zośka »

Regularnie korzystam z usług gabinetu kosmetycznego J'odare Instytut, który jest zlokalizowany w ścisłym centrum Krakowa. Podczas ostatniej wizyty skorzystałam z peeling kawitacyjny kraków i jestem bardzo zadowolona. W ich ofercie znajdziecie pojedyncze zabiegi, całe pakiety, a także vouchery na prezent.
lęk

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: lęk »

Jest wiele ośrodków terapii leczących uzależnienia, jednak nie każda terapia jest skuteczna. W zależności od silnej woli pacjenta a także stopnia uzależnienia warto wdrożyć czasem dość restrykcyjne sposoby. Mój ojciec wiele lat pił, zrujnował prawie naszą rodzinę a także swoje zdrowie. Lekarka powiedziała, że tutaj pomoże tylko wszywka. Szukaliśmy ośrodka, który podejmie się takiego leczenia i trafiliśmy na Ośrodek Forest .
Elżbieta

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Elżbieta »

To naprawdę poważne tematy. Liczy się w końcu to, byście byli w stanie jak najskuteczniej wyjść z nałogu. Jeśli się Wam to nie uda, to może prowadzić to Was do katastrofy. Właśnie dlatego powinniście pomyśleć o skorzystaniu ze wsparcia https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ Tam otrzymacie najlepszą opiekę, która na pewno będzie dla Was bardzo wartościowa.
Zieliń

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Zieliń »

lulina pisze: ↑08 sie 2019, 7:40 Współczesny alkoholik to niekoniecznie żul i menel leżący w rynsztoku teraz częściej ma twarz normalnego człowieka domowym zaciszu popija kolejny drinki czy wino często dodatkowo jeszcze ukryty przed domownikami, czy alkoholik przestaje kontrolować nałóg i swoje zachowanie wówczas najbardziej odczuwają to jego bliscy dlatego też warto by osobę decydowała się na leczenie w ośrodku terapii Nefo
Skuteczną pomoc w walce z uzależnieniami znajdziecie w warszawskiej klinice Medyczny Detox. Bardzo wyrozumiali ludzie tam pracują z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Kilka lat temu pomogli mojemu szwagrowi zerwać z nałogiem.
boczuś

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: boczuś »

Tak konkretnie na uzależnieniach to ja się nie znam, ale także jestem zdania że bez pomocy specjalistów nie uda nam się skończyć z danym uzależnieniem. To też bardzo ważny może okazać się pobyt w jakimś dobrym ośrodku leczenia uzależnień. I tak też ośrodek Mental Relax to bardzo dobre miejsce w którym to znajdziemy bardzo dobrych terapeutów znających się doskonale na uzależnieniach.
maruś

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: maruś »

Jakiś czas temu na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego kliknij w ten w ten odnośnik. https://winoland.com/
olga845

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: olga845 »

Terapia uzależnień w Warszawie prowadzona przez terapeutów z Ośrodku Leczenia Uzależnień Medox https://medox.org.pl/ daje świetne efekty. Mój brat miał straszny problem z alkoholem, zaczęła rozpadać mu się rodzina, nie umiał już sobie z tym poradzić. Na szczęście udało się przerwać to błędne koło w porę.
gośkaa

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: gośkaa »

Powiem wam, że z tego co słyszałam to świetnym rozwiązaniem jest psycholog dziecięcy warszawa . Tutaj terapia prowadzona jest na wyjątkowo wysokim poziomie, a personel wykazuje się znacznym zaangażowaniem w opiekę nad pacjentami, co stanowi istotny atut.
ODPOWIEDZ