Szkoła podstawowa w Warszawie

Różności. Tu możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
orulaa
Posty: 26
Rejestracja: 12 lis 2019, 6:07

Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: orulaa »

Najlepsza prywatna podstawówka w stolicy to Waszym zdaniem.... ?
Awatar użytkownika
kixia
Posty: 55
Rejestracja: 30 wrz 2019, 21:56

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: kixia »

chętnie podepnę się do tematu bo moje dziecko chodzi obecnie do przedszkolnej zerówki i wszystko wskazuje na to, że zdecydujemy się na szkołę prywatną a nie publiczną.
Awatar użytkownika
tutsi
Posty: 30
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:26

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: tutsi »

Jeśli mowa o stolicy to zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ofertę szkoły Towarzystwa Edukacyjnego Vizja. Mój synek chodzi tam od września 2018 roku. Rozszerzony poziom nauki, lekcje prowadzone w przystępny dla dzieci sposób. Nauczyciele bardzo angażują się w kształcenie i wychowanie swoich podpiecznych. Nie ukrywam, że skusiła nas także bogata oferta na zajęcia dodatkowe :)
Awatar użytkownika
orulaa
Posty: 26
Rejestracja: 12 lis 2019, 6:07

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: orulaa »

ooo brzmi ciekawie :) a gdzie znajduje się placówka ? Jaka dzielnica ? I czy te zajęcia dodatkowe są jakoś ekstra płatne ?
Awatar użytkownika
tutsi
Posty: 30
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:26

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: tutsi »

Na ochocie na ulicy Gładkiej także lokalizacyjnie super. Wiekszość zajęć dodatkowych odbywa się już w ramach płaconego czesnego :)
Awatar użytkownika
Maccid
Posty: 74
Rejestracja: 26 lis 2019, 22:14

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: Maccid »

Bardzo dobra jest też Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie. Szkołę prowadzi Fundacja Varsovia. To szkoła prywatna więc dzieciaki mają tam naprawdę dobre warunki do nauki. Klasy są małoliczne, żeby dzieci mogły więcej wynieść z każdej lekcji, a nauczyciel poświęcić im więcej czasu. Dużo jest też zajęć dodatkowych. Kadrę też mają bardzo dobrą.
Awatar użytkownika
Mozzi
Posty: 39
Rejestracja: 25 paź 2019, 8:10

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: Mozzi »

W moim przypadku natomiast warto zwrócić uwagę na https://szkolaeuropejska.pl/prywatna-sz ... z/ponieważ jest to szkoła podstawowa która dba przede wszystkim o profesjonalizm oraz wysoki poziom nauczania, dzięki czemu nasze dzieciaki mogą się fajnie rozwijać i też poznawać lepiej języki obce co w przyszłości może dać im dużo lepsze zawody.
Awatar użytkownika
alena
Posty: 178
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:30

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: alena »

Ja też polecam Te Vizję :) Mają tam do wyboru aż 5 dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, które nie są już płatne. Moja córka chodzi na wszystkie z nich i z tego co zauważyłam, to najbardziej podoba jej się kółko plastyczne :) No i co ważne, chętnie się uczy, co przekłada się na wyniki w nauce i wygrywane konkursy.
Awatar użytkownika
bylska
Posty: 103
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:30

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: bylska »

Ja też polecam Te Vizję. Według mnie to zdecydowanie najlepszy wybór, nawet nie ma co porównywać tej szkoły z placówkami publicznymi. Całkiem inne podejście do uczniów, świetny program edukacyjny, ciekawie prowadzone zajęcia, spory wybór zajęć poza lekcyjnych. Moja córka chodzi na 5 dodatkowych takich zajęć, jest bardzo aktywna w szkole, chętnie się uczy :) Jestem z niej naprawdę bardzo dumna.
Awatar użytkownika
Kinga79
Posty: 24
Rejestracja: 22 gru 2019, 22:13

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: Kinga79 »

Najlepsza szkoła to moim zdaniem Te vizja. Syn tam chodzi do 3 klasy i widzę że zdobywa bardzo dobre wyniki w nauce. W dodatku mają bogaty wybór fakultetów, gdzie syn rozwija swoje pasje sportowe
Awatar użytkownika
HaHania
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2020, 11:48

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: HaHania »

Tutsi chodzi Ci o tę szkołę? https://gladka.tevizja.pl/#_ga=2.125755 ... 1518604893
Awatar użytkownika
mam_to
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2020, 15:41

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: mam_to »

Fajnie tak poczytać rekomendacje bo powiem wam że wybór ciężki chcę dla małej jak najlepiej a wybór jest duży
Awatar użytkownika
Evelyn
Posty: 26
Rejestracja: 29 sty 2020, 12:46

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: Evelyn »

Co by nie powiedzieć szkoła prywatna zawsze będzie lepsza. Teraz jest inny dylemat. która szkoła prywatna będzie najlepsza ^^
Awatar użytkownika
mam_to
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2020, 15:41

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: mam_to »

TE Vizję tutaj polecają - masz odpowiedź ;)
Awatar użytkownika
lulina
Posty: 62
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:29

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: lulina »

A ja mam trochę inne pytanie, czy zastanawialiście się jaki jest status rady rodziców w świetle RODO ? Ja tak ostatnio trafiłam na ten temat na tej stronie https://www.poradyodo.pl/rodo/jaki-jest ... -9576.html . Myślę że rodzice którzy nie do końca są w temacie mogą sobie poczytać sporo na ten temat.
Awatar użytkownika
Jadwiga45
Posty: 105
Rejestracja: 30 sty 2020, 19:09

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: Jadwiga45 »

Mój syn juz dawno skończył podstawówke i teraz przygotowuje się do matur. Chce kupic dla niego na stronie https://www.taniaksiazka.pl/teraz-matur ... 28969.html pomoce naukowe z Biologii ponieważ młody ma w planach zdawać rozszerzenie z tego przedmiotu.
Awatar użytkownika
Cymmek
Posty: 39
Rejestracja: 09 sty 2020, 22:27

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: Cymmek »

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie jest bardzo dobra. Dzieci mają tam dużo języka angielskiego, co jest moim bardzo ważne. Nie są potrzebne już zajęcia dodatkowe po szkole. Na lekcjach poziom jest wystarczająco wysoki. Dzieci mogą w szkole rozwijać różnie pasje, nie brakuje zajęć dodatkowych do wyboru. Dzieci mają tam naprawdę dobre warunki do rozwoju.

boraksem
Awatar użytkownika
Pyna
Posty: 51
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:49

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: Pyna »

Pewnie sporo tu będzie zależeć od tego w jakiej dzielnicy mieszkacie. To u nas było głównym czynnikiem decyzyjnym jeżeli chodzi o wybór szkoły. Udało nam się znaleźć super miejsce na Ochocie. Dużo angielskiego - 8 godzin w tygodniu, to jest genialna opcja. Syn zapisał się też na dodatkowe zajęcia sportowe.
Awatar użytkownika
Arrek
Posty: 30
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:26

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: Arrek »

Też złego słowa nie mogę powiedzieć o Te Vizji. Już drugie dziecko wysyłamy do tej szkoły i widać, że placówka bardzo się rozwija. Zajęcia są ciekawie prowadzone, nauczyciele mają świetne podejście do ucznia, potrafią zaciekawić tematem, tak że dzieci nawet w domu opowiadają o tym co się w szkole działo:)
Awatar użytkownika
Maccid
Posty: 74
Rejestracja: 26 lis 2019, 22:14

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: Maccid »

Cymmek pisze: ↑12 mar 2020, 16:13 Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie jest bardzo dobra. Dzieci mają tam dużo języka angielskiego, co jest moim bardzo ważne. Nie są potrzebne już zajęcia dodatkowe po szkole. Na lekcjach poziom jest wystarczająco wysoki. Dzieci mogą w szkole rozwijać różnie pasje, nie brakuje zajęć dodatkowych do wyboru. Dzieci mają tam naprawdę dobre warunki do rozwoju.
też polecam tę szkołę, mam w niej syna i uczy się super, teraz wiadomo, musowa przerwa ale nauczyciele dbają o to by dzieci miały zdalnie zajęcia, nie są jednak przeładowane programem, wszystko w sam raz, tam nauczyciele uczą w ciekawy sposób, z pomysłem, zachęcają dzieci do poznawania świata ;)
Awatar użytkownika
kicia
Posty: 388
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:49

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: kicia »

Wakacje coraz bliżej. Nie wiem jak to u Was jest, ale mi się zawsze to kojarzy z polowaniem na podręczniki. No i co roku ten sam problem, która księgarnia podręczniki w najlepszych cenach wystawi. Często było tak, że różnice miedzy księgarniami były naprawdę ogromne, osiągające po 20-30%. W tamtym roku najtaniej było na https://www.taniaksiazka.pl/seria/operon-nasza-szkola Teraz pewnie też tak będzie.
Awatar użytkownika
bylska
Posty: 103
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:30

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: bylska »

W Warszawie nie brakuje dobrych szkół, także na pewno uda wam się wybrać odpowiednią szkołę dla waszych dzieci. Natomiast, posyłając dziecko do szkoły jest jeszcze jedna rzecz, o którą trzeba i warto zadbać, a mianowicie wykupienie ubezpieczenia NNW. Co prawda nie jest ono obowiązkowe, ale moim zdaniem - warto je mieć. Polecam zajrzeć na stronę internetową https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka gdzie znajdziecie znacznie więcej infirmacji na ten temat.
kirra

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: kirra »

I jak tam u was wygląda edukacja w dobie koronawirus? Czy wszystko działa normalnie? U mnie tak, ale jestem przygotowana na to, że będę prowadzić edukację też zdalnie. Znalazłam stronę https://www.nowaera.pl/naukazdalna na której są wymienione super programy ułatwiające naukę zdalną.
Awatar użytkownika
pizzafun
Posty: 87
Rejestracja: 26 lis 2019, 23:12

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: pizzafun »

Wiem z doświadczenia że już w szkole podstawowej przydaje się słownik synonimów, często trzeba znaleźć i poznać znaczenie danego słowa. To narzędzie które przydaje się na każdym etapie edukacji, wypracowania czy sprawdziany w końcu dobrze jest pisać solidnie i poprawnie, pod tym adresem znajdziemy bardzo dobry słownik synonimów https://synonim.com.pl/ . Obsługa jest banalnie prosta, poradzi sobie z tym nawet uczeń podstawówki.
Awatar użytkownika
Zakręcona
Posty: 88
Rejestracja: 07 paź 2019, 18:59

Re: Szkoła podstawowa w Warszawie

Post autor: Zakręcona »

Tych trochę jest, powinniście bez problemu coś znaleźć dla swoich dzieci. Ja pracuje w prywatnej szkole, więc oczywiście takie mogę wam polecić;) Zobaczcie sobie tak stronkę https://www.portaloswiatowy.pl/place-w-oswiacie-541 Ten portal poświęcony jest informacjami oświatowymi, w tym i informacjami na temat płacach nauczycieli, interesuje was to? :)
ODPOWIEDZ