Szwy pooperacyjne - pielęgnacja

Różności. Tu możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Kaśkaó

Szwy pooperacyjne - pielęgnacja

Post autor: Kaśkaó »

Cześć, chciałabym się poradzić apropos pielęgnowania szwów po operacji. Dostałam zalecenie, aby po kąpieli, przed założeniem świeżego opatrunku przemywać je preparatem odkażającym i tutaj pojawia się moje pytanie, gdyż absolutnie zabroniono mi używania wody utlenionej czy spirytusu, które mogą działać drażniąco. Czytałam sporo o sprayu Octanisept i chyba się zaopatrzę. Jeśli ktoś z was stosował, to proszę o odpowiedź, ile razy dziennie można przemywać szwy? Czy ograniczyć się tylko do rano/wieczorem, czy przy dziennej zmianie opatrunku również mogę spokojnie go użyć?
Pozdrawiam!
Pigółka:P

Re: Szwy pooperacyjne - pielęgnacja

Post autor: Pigółka:P »

Miałam niedawno zabieg ginekologiczny wszytko bardzo ładnie się goiło tylko ja czułam taki dyskomfort ogromnej suchości pochwy .... Nie umiałam sobie z tym poradzić i w aptece farmaceutka poleciła mi takie globulki dopochwowe dostępne bez recepty cicatridina . Mają bardzo dobry skład i szybko pomagają odbudować błonę śluzową pochwy a uczucie suchości znika :)
ODPOWIEDZ