Nauka w szkole jazdy to proces. Zrozumiałe jest zniecierpliwienie, chęć jak najszybszego podejścia do egzaminu, jednak nabycie odpowiedniej wiedzy, umiejętności, a może nawet nawyków wymaga czasu. Co zrobić, kiedy sytuacja życiowa zmusza do pośpiechu? Może to być atrakcyjna propozycja pracy, konieczność dojazdu na zajęcia, opieka nad dziećmi. Abstrahując od przyczyn pośpiechu, kurs musi trwać przez określony przepisami okres.
Szkolenie przyszłych kierowców odbywa się w dwóch trybach:
- teoretycznym
- praktycznym
Zajęcia teoretyczne mają na celu zapoznanie kursanta z przepisami ruchu drogowego, znakami oraz zasadami poruszania się pojazdem w nietypowych sytuacjach. Praktyka obejmuje manewry i jazdę w ruchu miejskim.
W pierwszym przypadku należy spędzić na zajęciach 30 godzin lekcyjnych (1 godz. 45 minut), natomiast za kierownicą kursant będzie przebywał 30 pełnych godzin (1 godz. 60 minut).
Czy istnieje możliwość przyspieszenia kursu na prawo jazdy?
Zajęcia rozłożone są w terminach odpowiadających całej grupie, jednak przyspieszony kurs na prawo jazdy Wrocław przewiduje możliwość ustalenia indywidualnego toku szkolenia, a tym samym znaczącego skrócenia czasu trwania nauki. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, iż tego typu zajęcia są prowadzone bardzo intensywnie i wymagają od kursanta dużej dyscypliny i samozaparcia.
Taka forma nauczania ma też swoje zalety. Indywidualne szkolenie pozwala na lepszy kontakt z wykładowcami, a także sprawia, iż wiedza przekazywana jest w szerszym zakresie, w wyniku czego realnie wzrastają szanse na pozytywny wynik egzaminu państwowego już przy pierwszym podejściu.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Ośrodek Szkolenia Kierowców Przemysław Kowalski.
Fot. Shutterstock