Problem z nałogiem

Różności. Tu możesz zapytać o wszystko, na co nie znalazłeś odpowiedzi w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Karcia
Posty: 34
Rejestracja: 02 paź 2019, 14:51

Problem z nałogiem

Post autor: Karcia »

Dlaczego, gdy ktoś ma problem ze swoim nałogiem, to rzadko chce to przyznać bliskim osobom? Wypiera się i w dodatku robi duże problemy z podjęciem decyzji o leczeniu. Przecież dobrze wie, jak bardzo źle to się może dla niej skończyć. W dodatku jest wiele placówek terapeutycznych, w których specjaliści pomagają wyjść z nałogu. Na przykład bardzo chwalony jest Ośrodek Wiosenna. Może coś o nim wiecie?

nietypowe atrakcje ślubne
Awatar użytkownika
lulina
Posty: 62
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:29

Re: Problem z nałogiem

Post autor: lulina »

Sporo jest takich ośrodków ale ja akurat mam doświadczenie z Ośrodkiem terapii Forest bo był tam mój ojciec ale wiem, że kobiet też kilka było i wcale nie radzą sobie łatwiej z terapią niż mężczyźni. Ale psychoterapeuci dobierają program leczenia dla każdego indywidualnie co zwiększa szanse wyjścia z nałogu. Mój ojciec nie pije pół roku i jest dużo silniejszy po leczeniu
Awatar użytkownika
rozetka
Posty: 44
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:47

Re: Problem z nałogiem

Post autor: rozetka »

ja akurat tego problemu nie mam ale moj maz jak stracil prace zaczal pic, coraz wiecej i wiecej az mozna to bylo okreslic problemem alkoholowym, dalam mu ultimatum albo sie ogarnie albo odejde z dziecmi.. gryzl sie z tym co ma zrobic ale ostatecznie zgodzil sie na terapie. Trafil do osrodka Tratwa w Wiśle i tam odbil sie od dna
ODPOWIEDZ