Wszyscy oglądamy Netfliksa, YouTube i rolki na Instagramie lub TikToku. Wideo to najłatwiej przyswajalny nośnik informacji. Dlaczego by więc nie wykorzystać go do tworzenia szkoleń online? Szkolenia video learningowe cieszą się ogromną popularnością, ale jak powstają? Zobacz listę narzędzi do video learningu i przekonaj się, czego potrzebujesz, żeby stworzyć własny kurs wideo.
Programy do edycji filmów
Masz już swój materiał szkoleniowy w formie wideo, ale jak go edytować i montować? Konieczne będą narzędzia do kursów wideo przeznaczone do obróbki filmów. Darmowe narzędzia to między innymi: Apple iMovie, Lightworks, Shotcut i DaVinci Resolve. Jeśli chcesz mieć dostęp do wszystkich zaawansowanych opcji edycji wideo, skorzystaj z Adobe Premiere Pro albo Final Cut Pro.
Narzędzia do nagrywania ekranu
W większości przypadków będziesz potrzebować nagrania pulpitu w którymś z modułów kursu online. Bez dwóch zdań najlepszym, a na pewno najbardziej popularnym programem do tego celu jest płatna Camtasia. Możesz też wykorzystać OBS Studio, TechSmith Capture (wcześniej Jing), Bandicam Screen Recording albo wtyczki do przeglądarki Google Chrome: Screen Recorder lub Screencastify.
Programy i aplikacje do obróbki zdjęć i tworzenia grafik
Jak stworzyć kurs online, który estetycznie wygląda? Aby zadbać o oprawę graficzną swojego kursu, wykorzystaj aplikację lub serwis Canva albo popularne programy do obróbki zdjęć: Photoshop, Photoscape albo GIMP.
Narzędzia do udostępniania wideo w kursie online
Wideo do kursu online lepiej wrzucić na YouTube lub Vimeo, niż osadzać je bezpośrednio na stronie. W ten sposób zawartość będzie się szybko ładować, a kursant będzie mógł bez problemu obejrzeć Twój materiał wideo.
Jeśli chciałbyś samodzielnie stworzyć kurs online, zdobądź wiedzę u Magdaleny Pawłowskiej – eksperta kursów online – na magdalenap.com.
Fot. Shutterstock