e-recepta

Chcesz podzielić się opinią o lekarzu lub preparatach leczniczych? Polecamy najlepszych specjalistów.
Awatar użytkownika
marissa
Posty: 34
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:22

e-recepta

Post autor: marissa »

Słyszałam w radio informację o tych receptach i tak się zastanawiam czy nie spróbować, macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Awatar użytkownika
ivett
Posty: 52
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:56

Re: e-recepta

Post autor: ivett »

Z tego co wiem to w aptekach DOZ jest już taka możliwość, kilka razy taką e-receptę realizowałam, trzba patrzeć czy ma na drzwiach naklejkę o takiej opcji . Masz już założone konto e-pacjenta?
Awatar użytkownika
marissa
Posty: 34
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:22

Re: e-recepta

Post autor: marissa »

podeszłam do DOZ i faktycznie u nich bez problemu można taką receptę wykupić, fajne jest to że potem na koncie pacjenta jest dawkowanie i tez jakby czegoś zabrakło to nie trzba brać odpisu, wszystko jest na koncie
Awatar użytkownika
Irma
Posty: 67
Rejestracja: 16 gru 2019, 17:21

Re: e-recepta

Post autor: Irma »

Czyli zarejestrowanie takiego konta jest konieczne, jeśli chcę zrealizować e-receptę?
Awatar użytkownika
ivett
Posty: 52
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:56

Re: e-recepta

Post autor: ivett »

tak, musisz założyć konto e-pacjenta, jeśli robiłaś rozliczenia pit przez internet to pójdzie Ci szybko bo to łatwo połączyć z tym kontem, potem te masz na koncie dane o lekach, dawkowaniu
Awatar użytkownika
Irma
Posty: 67
Rejestracja: 16 gru 2019, 17:21

Re: e-recepta

Post autor: Irma »

A gdzie takie konto pacjenta mam zarejestrować? Właściwie wydaje się to fajną opcją, że wszystko będę miała w jednym miejscu, bo w tym codziennym zamieszaniu później nie pamięta się jakie leki, jakie dawki itp.

simlock iphone orange pl
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2020, 18:36

Re: e-recepta

Post autor: Doris »

Tak, to jest wygodna opcja. Ja też dopiero wczoraj założyłam konto w serwisie https://pacjent.gov.pl i dopiero testuję, ale jestem pod wrażeniem, że to wszystko jest tak czytelnie zebrane w jednym miejscu:)
Awatar użytkownika
sunflower
Posty: 9
Rejestracja: 06 lut 2020, 10:30

Re: e-recepta

Post autor: sunflower »

Ja też uważam, że to duże udogodnienie. Wszystkie e-recepty realizuję w DOZ i jeszcze nigdy nie miałam z tym żadnego problemu. Naprawdę wszystko sprawnie i szybko.
Awatar użytkownika
sad
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2020, 21:03

Re: e-recepta

Post autor: sad »

ma ktoś więcej informacji na ten temat?
Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2020, 18:36

Re: e-recepta

Post autor: Doris »

No ok, a wiecie jak to wygląda z odpisami w przypadku takiej e-recepty? Wiadomo, że nie zawsze wszystkie leki apteki mają na stanie.
ODPOWIEDZ