Jak wyposażyć domową apteczkę?

Chcesz podzielić się opinią o lekarzu lub preparatach leczniczych? Polecamy najlepszych specjalistów.
Awatar użytkownika
Lezly
Posty: 17
Rejestracja: 03 sty 2019, 17:00

Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: Lezly »

Witam wszystkich bardzo serdecznie Serdecznie polecam stronę https://www.apteka-leki.pl. W jej asortymencie znajdują się leki na przeziębienie i grypę oraz wiele kosmetyków naturalnych i dermokosmetyków – takich jak: kremy, maści czy odżywki! Dzięki tej aptece w prosty i tani sposób wyposażyłam swoją domową apteczkę. Polecam gdyż wysyłka zrealizowana była szybko i terminowo.

ipd ppd
Awatar użytkownika
Balbina077
Posty: 28
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:02

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: Balbina077 »

Z pewnością w domowej apteczce powinny znaleźć się niezbędne leki codziennego użytku jak i środki na niespodziewane sytuacje, jak na przykład skaleczenia (rana cięta palca leczenie). Dzięki temu w razie niespodziewannych zdarzeń czy wypadków mamy pod ręką coś do opatrzenia oraz dezynfekcji rany. Warto sobie poczytać co w takich sytuacjach należy robić i co stosować.
Awatar użytkownika
White
Posty: 138
Rejestracja: 16 wrz 2019, 13:06

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: White »

Ja kupiłbym jeszcze jakieś produkty do wykonywania plastrowania dynamicznego (choćby tutaj https://mediplus.pl/18-kinesiology-taping), bo w awaryjnej sytuacji jak najbardziej mogą się przydać. Na pewno sprawdzą się w apteczne kogoś, kto uprawia regularnie sport i przez to narażony jest na różne kontuzje.
Awatar użytkownika
Tamka
Posty: 43
Rejestracja: 19 lip 2019, 14:58

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: Tamka »

U mnie chyba najczęściej stosowanym preparatem z apteczki domowej jest spray na rany z antybiotykiem, bo ciągle zdarza się, że przy okazji różnych czynności gdzieś nieopatrznie się ranimy, powstają jakieś otarcia czy drobne uszkodzenia naskórka. Jest to preparaty bez recepty i może być też stosowany w obrębie jamy ustnej czy narządów rodnych. Taki preparat odkażający mogą stosować wszyscy domownicy, niezależnie od wieku. Poza tym, jak zwykle, zużywamy mnóstwo plastrów, bandaży i jałowych opatrunków przy okazji.
Awatar użytkownika
monia
Posty: 70
Rejestracja: 25 wrz 2019, 15:27

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: monia »

W domowej apteczce poza środkami opatrunkowymi, przeciwgorączkowymi i przeciwalergicznymi mam też zawsze dobry probiotyk dla dzieci żeby w razie potrzeby podać go dziecku jeśli będzie tego potrzebowało
Awatar użytkownika
marissa
Posty: 34
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:22

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: marissa »

Ja zawsze muszę mieć coś od gardła, synka często łapią zapalenia, kaszle, najlepiej na to sie sprawdził jak do tej pory syrop apicold 1+, smaczny, niedrogi i ma przeciwbakteryjny propolis.
Awatar użytkownika
ivett
Posty: 52
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:56

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: ivett »

Dobrze jest mieć krople do uszu, nie ma dużego wyboru takich kropli bez recepty, z przeciwbólowych to tylko lix kojarzę, już nie raz mi się przydał jak mi ucho przewiało i zaczęło mnie boleć. Też można tych kropli używać do higieny uszu, bo pomagają rozpuszczać woskowinę.
Awatar użytkownika
kicia
Posty: 388
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:49

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: kicia »

Moim zdaniem warto skorzystać z takiej strony jak: https://www.bee.pl//naturalne-domowe-sp ... a-674.html , gdzie znajdziecie naprawdę świetny artykuł na temat domowych sposobów na kaszel. Znajdziecie tam również sporo przydatnych informacji w temacie zdrowia i diety, więc wam polecam wszystkim sprawdzić.
Awatar użytkownika
jozaza
Posty: 27
Rejestracja: 28 lis 2019, 22:00

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: jozaza »

Korzystacie czasami z robionych leków na receptę? Mój dermatolog bardzo takie lubi, nie raz mi maść przepisuje, zawsze chodzę do apteki DOZ żeby wykupić receptę, wiem że już spora część aptek takich recept nie wykonuje a u nich zawsze można
Awatar użytkownika
patka22
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2020, 10:28

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: patka22 »

Bardzo dziękuję za przydatne porady. :)
Awatar użytkownika
kociołek
Posty: 101
Rejestracja: 16 maja 2019, 9:13

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: kociołek »

Wyposażenie domowej apteczki wcale nie jest takie proste, gdyż staramy się mieć w niej wszystkie najpotrzebniejsze leki. Ja też tak mam zwłaszcza od kiedy mamy troje dzieci. Wiadomo jak to jest rany robią się w oka mgnieniu. A słyszeliście, że bardzo ważne jest aby znać dokładnie charakterystykę danego leku ? Ja na przykład przeczytałam ostatnio karta charakterystyki octenisept i wiedza ta bardzo mi się przydała
Awatar użytkownika
marissa
Posty: 34
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:22

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: marissa »

jozaza pisze: ↑16 sty 2020, 22:02 Korzystacie czasami z robionych leków na receptę? Mój dermatolog bardzo takie lubi, nie raz mi maść przepisuje, zawsze chodzę do apteki DOZ żeby wykupić receptę, wiem że już spora część aptek takich recept nie wykonuje a u nich zawsze można
jak długo mniej więcj w tym DOZ się czeka na zrobienie tych leków? Czy z antybiotykiem też robią?
Awatar użytkownika
alena
Posty: 178
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:30

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: alena »

Ja natomiast w wolnej chwili polecam zajrzeć na portal https://mejores-suplementos.es/ gdzie jest wiele interesujących artykułów oraz porad które umożliwią Wam wprowadzenie kolejnych zmian do swojego codziennego życia oraz zmiany nawyków żywieniowych. Pozdrawiam i trzymam kciuki za pozytywne efekty!
Awatar użytkownika
Doris
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2020, 18:36

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: Doris »

Odkąd co chwilę łapał mnie katar mam w domowej apteczce spray do nosa Apicold Mint. Dzięki niemu jestem w stanie funkcjonować, świetnie odtyka zatkany nos.
Awatar użytkownika
Ada
Posty: 41
Rejestracja: 30 sty 2020, 23:29

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: Ada »

Tak na stałe staram się mieć tylko leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, no i dla dzieci na alergię, probiotyki i elektrolity w razie jakiejś nagłej sensacji jelitowej. Resztę kupuję na bieżąco w doz.pl
Awatar użytkownika
Leslie
Posty: 132
Rejestracja: 28 lut 2020, 17:35

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: Leslie »

My ostatnio kupowalismy babci cisnieniomierz bo zauwazylismy ze ma spore zawroty glowy i nieraz lala sie jej krew z nosa tak po prostu. Faktycznie okazalo sie ze miala problem z cisnieniem, udalismy sie do lekarza i wyszlo znacznie wiecej rzeczy. Babcia za mlodu nie dbala za bardzo o siebie i teraz boryka sie z wieloma chorobami. No a my nie bylismy w stanie opiekowac sie nia przez caly czas. Na szczescie przebywa teraz w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu/ gdzie jest pod stala opieką medyczną. Odwiedzamy ja czesto i widzimy ze jest z nia znacznie lepiej - w tym miejscu maja profesjonalny sprzet medyczny.
Awatar użytkownika
Jadwiga45
Posty: 105
Rejestracja: 30 sty 2020, 19:09

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: Jadwiga45 »

W każdej apteczce na pewno powinien znaleźć się środek odkażający o silnych właściwościach bakteriobójczych który ułatwi Ci odkażanie ran dzieciom, dzieci źle znoszą kontakt rany z wodą utlenioną a octenisept nie szczypie podczas odkażania więc dzieci chętniej z niego będą korzystać. Warto mieć go w apteczce.
Awatar użytkownika
ivett
Posty: 52
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:56

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: ivett »

Nie wyobrażam sobie mojej domowej apteczki bez tabletek vemonis femi, ratują mnie przy miesiączce, bo szybko uśmierzają ból. Cieszy mnie, że działają rozkurczowo też. Z wypróbowanych przeze mnie tabletek te zdeydowanie najlepsze.
Awatar użytkownika
Piotrek992
Posty: 129
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:04

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: Piotrek992 »

Przy czym nie chodzi o samą apteczkę, tylko o to, w jaki sposób dbacie o siebie na co dzień. Moim zdaniem, świetnie mogą się sprawdzić takie produkty jak https://allegro.pl/produkt/plyn-do-dezy ... b8e8021c70 dzięki którym będziecie w stanie dezynfekować ręce po wizycie w sklepie czy styczności z przedmiotami, który mogły wcześniej przejść przez różne ręce. W ten sposób, znacząco poprawicie własne poczucie bezpieczeństwa, więc koniecznie zwróćcie na to szczególną uwagę.
Awatar użytkownika
arhee
Posty: 114
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:53

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: arhee »

Jadwiga45 pisze: ↑01 kwie 2020, 18:46 W każdej apteczce na pewno powinien znaleźć się środek odkażający o silnych właściwościach bakteriobójczych który ułatwi Ci odkażanie ran dzieciom, dzieci źle znoszą kontakt rany z wodą utlenioną a octenisept nie szczypie podczas odkażania więc dzieci chętniej z niego będą korzystać. Warto mieć go w apteczce.
Do tego jakieś środki na infekcje oraz przeziębnie. Mogą to być m.in krople na zatoki https://www.apteka-familia.pl/krople.html
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 374
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:02

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: Kaja »

marissa pisze: ↑22 lis 2019, 22:30 Ja zawsze muszę mieć coś od gardła
O tak, mnie również bardzo często dotykają różne infekcje bakteryjne gardła, więc dobre tabletki na gardło obowiązkowo muszą się znaleźć w mojej domowej apteczce. Jakich Wy używacie tabletek na gardło? Które najlepiej się w Waszym przypadku sprawdzają?
Awatar użytkownika
matrona
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2019, 21:44

Re: Jak wyposażyć domową apteczkę?

Post autor: matrona »

nie wiem jak wy, ale u nas nie moze zabraknac skutecznego srodka na zapalenie pecherza i inne tego typu infekcje. Jakis czas temu bardzo sie meczylam i kupilam sobie urolact, powiem wam, ze rewelacja, szybko odczulam ulge i od tego czasu nawet profilaktycznie stosuje
ODPOWIEDZ