Miesiączki a zajście w ciążę

Chcesz podzielić się opinią o lekarzu lub preparatach leczniczych? Polecamy najlepszych specjalistów.
Jadźka

Miesiączki a zajście w ciążę

Post autor: Jadźka »

Mam mocno nieregularne miesiączki i jednocześnie problem z zajściem w ciążę. Czy te sprawy mogą się łączyć, a jeśli tak to poradzi sobie z problemem ginekolog na nfz-cie czy lepiej od razu szukać kogoś z prywatną praktyką?
Awatar użytkownika
Truskawkowa
Posty: 53
Rejestracja: 11 paź 2019, 9:45

Re: Miesiączki a zajście w ciążę

Post autor: Truskawkowa »

Uważam że do ginekologa na nfz to można co najwyżej pójść po receptę, a wszelkie badania szczególnie teraz, jak tak trudno się gdziekolwiek dostać najlepiej zrobić prywatnie, bo w dobrych prywatnych gabinetach mają sprzęt dzięki któremu szybko zdiagnozują w czym problem, a w państwowych wiadomo jak jest :(
Co do nieregularnych miesiączek najpierw trochę poczytaj w necie, może to nic groźnego i sama dasz sobie radę z uregulowaniem miesiączek :)
Na tej stronie np. znajdziesz sporo informacji https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/5-pyt ... ometrialne
Awatar użytkownika
monia
Posty: 70
Rejestracja: 25 wrz 2019, 15:27

Re: Miesiączki a zajście w ciążę

Post autor: monia »

Masz trochę racji, ja też dopiero kiedy miałam problem z bolesnymi miesiączkami i zajściem w ciążę zostałam skierowana na diagnostykę do szpitala medicover, a wcześniej latami cierpiałam w czasie okresu i nikt nie wiedział co mi jest. Dobrze że trafiłam do tego szpitala w porę.
Awatar użytkownika
matrona
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2019, 21:44

Re: Miesiączki a zajście w ciążę

Post autor: matrona »

ja mialam nieregularne miesiaczki i balam sie, ze bede miec problem z zajsciem w ciaze :) na szczescie, dosc szybko nam sie udalo, to byl upragniony czas, bardzo oczekiwalismy naszego dziecka z mezem. wyprawka, pokoj, wszystko bylo zawczasu przygotowane dla malenstwa, nawet wiedzialam praktycznie od poczatku gdzie bede rodzic :) szpital Medicover to cudowne miejsce dla kobiet, ktore cenia sobie komfort, intymnosc i dobra opieke
Maryśka

Re: Miesiączki a zajście w ciążę

Post autor: Maryśka »

Noo ,tematy dość fundamentalne jeśli myślicie o ciąży. Jeśli macie problemy z zajściem w ciążę to najlepszy kierunek to wasz lekarz, z nim o tym porozmawiajcie .Jeśli ,że tak powiem chcecie coś wiedzieć na już - https://www.jamama.pl/ciaza-i-porod/ - zajrzyjcie na tego bloga.Wiele ciekawych tematów związanych z ciążą , porodem i związanych już z dziećmi... Jestem pewna ,że was zainteresują.
Awatar użytkownika
Kaja
Posty: 374
Rejestracja: 23 maja 2019, 14:02

Re: Miesiączki a zajście w ciążę

Post autor: Kaja »

A skoro już mowa o ciąży, to kto z Was właśnie się do niej przygotowuje? Jeśli są tutaj takie osoby, to polecam zajrzeć na stronę https://www.mustela.pl/mustela-blog/21- ... darz-ciazy. Znajdziecie tam bardzo interesujący kalendarz ciąży, w którym została ona opisana tydzień po tygodniu.
Awatar użytkownika
lucjanek
Posty: 11
Rejestracja: 02 wrz 2020, 10:27

Re: Miesiączki a zajście w ciążę

Post autor: lucjanek »

U nas w związku na szczęście nie musimy się bać z partnerką o ciążę. Obje uważamy, że to jeszcze nie jest ten czas no i chcemy jeszcze pokorzystać z życia. Majak przyjmuje tabletki antykoncepcyjne vines które chronią ją przed wpadką, a my możemy miło i fajnie spędzać czas :)
ODPOWIEDZ