Jak dbać o skórę z AZS?

Najlepsze ciuchy i kosmetyki. Polecane marki, producenci, drogerie i perfumerie internetowe, projektanci.
Kuśnierz

Jak dbać o skórę z AZS?

Post autor: Kuśnierz »

Jak dbać o skórę z AZS?
Nie wiem dlaczego dopadła mnie ta choroba nieprzyjemna, bo myślałam że dotyczy tylko dzieci,
ale muszę coś z tym paskudztwem zrobić - ktoś podpowie od czego zacząć?
Aluś

Re: Jak dbać o skórę z AZS?

Post autor: Aluś »

No atopowe zapalenie skóry to nie jest choroba występująca tylko u dzieci, chociaż rzeczywiście najczęściej łapią ją maluchy.
Żeby dobrze dbać o taką skórę to polecę wizyte u dermatologa https://www.dermoklinika.pl/dermatologi ... enie-skory , który Ci dokłądnie skórę przebada i podpowie tryb leczenia.
Oni też najlepiej zasugerują optymalne do stanu skóry kremy, maści itd.

Co fachowiec, to fachowiec.
LuizaŻ

Re: Jak dbać o skórę z AZS?

Post autor: LuizaŻ »

Zacząć od dobrego lekarza i trafnej diagnozy. Ja choruję na AZS od wielu lat i wielu lekarzy już odwiedziłam i specyfików różnych wypróbowałam. Od ponad roku do mycia i smarowania ciała używam emolientów z exomegi control. Bardzo skuteczne jest mleczko z tej serii. Skóra przy regularnym stosowaniu jest odpowiednio nawilżona i zabezpieczona.
Elżbieta

Re: Jak dbać o skórę z AZS?

Post autor: Elżbieta »

Jasne, że tak. Przecież jeśli zlekceważycie tak ważne sprawy, to może się to dla Was bardzo źle skończyć. Właśnie dlatego jeśli zauważycie u siebie czyraki, to koniecznie skorzystajcie z odpowiedniego wsparcia lekarskiego. To najbardziej racjonalna opcja, pamiętajcie o tym!
słotka

Re: Jak dbać o skórę z AZS?

Post autor: słotka »

mój dermatolog przepisał mi świetne kosmetyki robione na receptę, w DOZ dosyć szybko mi je zrobili, jestem zadowolona bo takie kosmetyki są tanie i mają świetne skłądy _____________________________________________________________________________________________________________
kłykcie

Re: Jak dbać o skórę z AZS?

Post autor: kłykcie »

Też nie zaszkodzi stosować suplementy, dedykowane właśnie poprawie kondycji skóry. Mogą to być chociażby kapsułki NEOGLANDYNA. Są świetne dla skóry: suchej, podrażnionej, łuszczącej się. Bardzo pomagają zadbać o nawilżenie, odżywienie i gładkość, bo w składzie mają m.in. kwasy tłuszczowe omega B, 6 i 9 w tym GLA + olej z lnu czy ogórecznika.
maruś

Re: Jak dbać o skórę z AZS?

Post autor: maruś »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www a dowiesz się więcej ... https://dermatologbemowo.pl/
Teodort

Re: Jak dbać o skórę z AZS?

Post autor: Teodort »

Naprawdę szanuję ludzi, którzy dzielą się tak przydatnymi artykułami jak ty. W każdym razie, mówiąc o kosmetykach, jestem gotów podkreślić fakt, że zwykle korzystam z tej platformy https://dermaskill.pl/ gdzie mogę wybrać zestaw różnych kosmetyków dla siebie. W związku z tym, jeśli również lubisz go używać, radzę również sprawdzić to na własne oczy.
Weronika Ł

Re: Jak dbać o skórę z AZS?

Post autor: Weronika Ł »

Najlepiej używać naturalnych kosmetyków, ja kupuję w https://www.konopieizdrowie.pl/pl/producer/Annabis/27 Maj wiele naprawdę dobrych rzeczy, osobiście sprawdzałam odżywkę do włosów i kremy do ciała czy balsamy do włosów, fajnie jest kupić całą serię wtedy nasza skora świetnie się regeneruje. Już bym nie wróciła do innych kosmetyków.
aśka d.

Re: Jak dbać o skórę z AZS?

Post autor: aśka d. »

kłykcie pisze: ↑03 paź 2021, 15:09 Też nie zaszkodzi stosować suplementy, dedykowane właśnie poprawie kondycji skóry. Mogą to być chociażby kapsułki NEOGLANDYNA. Są świetne dla skóry: suchej, podrażnionej, łuszczącej się. Bardzo pomagają zadbać o nawilżenie, odżywienie i gładkość, bo w składzie mają m.in. kwasy tłuszczowe omega B, 6 i 9 w tym GLA + olej z lnu czy ogórecznika.
Zgodzę się z tym, co napisał @kłykcie - NEOGLANDYNA jest super!!! Stosuję kilka tygodni i mam wrażenie, że skóra jest bardziej miękka, delikatniejsza, nie swędzi i nie łuszczy się. Czyli to działa!
Elixir

Re: Jak dbać o skórę z AZS?

Post autor: Elixir »

Widzę, że nie tylko ja bardzo długo czekałam na diagnozę, choć objawy miała typowe: świąd, wysypka, pieczenie ... do tego mocno przesuszona skóra. Wiosną i latem zwykle bywało lepiej, natomiast jesienią i zimą zaczynał się mój koszmar. Wcześniej też mylnie myślałam, że AZS to dolegliwość, która dotyczy wyłącznie dzieci. W końcu jednak trafiłam do dermatologa, który nie zbagatelizował moich objawów. Najpierw było leczenie, żeby opanować dolegliwości, a po tym już tylko pielęgnacja skrojona na miarę potrzeb mojej skóry, a więc kosmetyki silnie nawilżające, nawadniające i natłuszczające - po prostu pełne emolientów. wiele produktów, które stosuję działają również wyciszająco, kojąco i łagodząco. Poczatkowo sięgałam po specjalistyczne kosmetyki dedykowane skórze atopowej, natomiast teraz już po prostu wiem, na jakie produkty, a raczej składniki mogą sobie pozwolić, a których powinnam unikać. Generalnie jestem zdania, że dobry lekarz, który odpowiednio pokieruje w kwestii pielęgnacji i higieny, jest na wagę złota, gdyż to od tego, jak postępujemy na co dzień, uzalezniony jest rozwój tejże dolegliwości. W moim przypadku pomagają właściwe kosmetyki, dzięki nim nie dręczy mnie ani pieczenie, ani świąd. Dużo wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry z AZS można odnaleźć na stronie https://elixirbynature.pl, naprawdę są tam wartościowe informacje, które pozwalają opanować przykre dolegliwości. Skóra atopowa wymaga naprawdę troskliwej pielęgnacji, która bazuje przede wszystkim na właściwych produktach i kosmetykach.
ODPOWIEDZ