Dzięki rezygnacji ze skomplikowanych systemów przekładni i pasków klinowych sprężarki Hydrovane są w stanie funkcjonować bezawaryjnie ponad 100 000 godzin. Kluczem do sukcesu okazało się znaczące uproszczenie konstrukcji oraz zintegrowanie układów mechanicznych. Natomiast nad niezawodnością czuwa nowoczesny sterownik elektroniczny Hydrovane Pro. Czym jeszcze zaskakują Hydrovane sprężarki? Sprawdźmy.
Sprężarki Hydrovane – inteligentny sterownik
Stały nadzór nad wszystkimi parametrami roboczymi okazał się niezbędny dla ochrony sprężarki oraz jej niezawodności. Rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że mechanicznie producent postawił na znaczące uproszczenie konstrukcji urządzenia.
Z jednej strony przedsiębiorcy otrzymują Hydrovane sprężarki pozbawione wszelkich elementów mogących negatywnie wpłynąć na wydajność, hałas i bezawaryjność sprężarek, z drugiej w wyposażeniu obecny jest sterownik Hydrovane Pro, pozwalający nawet na kontrolę nad innymi urządzeniami. Dzieje się tak za sprawą programowanego wejścia i wyjścia.
Sterownik Hydrovane Pro, cechy:
- Zegar czasu rzeczywistego;
- Sterowanie czasowe;
- Dodatkowe ustawienie ciśnienia;
- Wyświetlanie stanu pracy;
- Wyjścia błędów;
- Zapisy dzienników zdarzeń;
- Wejścia cyfrowe;
- MODBUS RTU;
- Możliwość współpracy ze sterownikami sekwencyjnymi;
- Programowana pamięć flash.
I wiele innych.
Hydrovane sprężarki – siła uproszczeń konstrukcyjnych
Niewielka prędkość obrotowa znacząco niweluje poziom hałasu. To z kolei predysponuje sprężarkę do pracy w miejscach wykorzystywania powietrza.
Modulacja wlotu powietrza eliminuje nadmierną produkcję, przyczyniając się do oszczędności energii nawet do 50%. W końcu serwis, który jest tani i szybki, zapobiega przestojom.
W efekcie, do dyspozycji Państwa jest urządzenie, którego okres gwarancji wynosi 10 lat lub 48 000 godzin pracy.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą TECHEM, dostępną na http://sprezarki-techem.com.pl/.
Fot. Shutterstock