Strop jest niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów budowy domu. Jednocześnie stropy występują w wielu wariantach. Ciekawym wyborem jest strop Teriva. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej i poznać zalety stosowania.
Strop Teriva – czym jest?
Strop Teriva składa się z belek żelbetowych o konstrukcji nośnej, a także pustaków, które mogą być betonowe bądź keramzytowe. Właśnie pustaki stanowią w tym przypadku wypełnienie. Konstrukcja jest stosunkowo lekka, a przy tym ma dobre parametry dotyczące choćby przenoszenia obciążeń czy izolacyjności. Do tego takie stropy charakteryzują się świetnymi parametrami akustycznymi i cieplnymi. Strop Teriva to strop gęstożebrowy. Jego górne elementy zabetonowuje się warstwą nadbetonu. Dzięki temu zyskuje się jeszcze większą wytrzymałość, a także sztywność konstrukcji. Nie trzeba też obawiać się o ucieczki ciepła. Tego typu stropy wpisują się w nowoczesne budownictwo i rzeczywiście dzięki nim można znacząco przyspieszyć cały proces budowy, eliminując przy tym błędy wykonawcze.
Stropy Teriva – poznajcie ich zalety?
Zalet stropów Teriva jest naprawdę wiele. Należy wiedzieć, że przede wszystkim wyróżniają je dobre parametry techniczne. Jednocześnie dostępne są też stropy gęstożebrowe, gdzie termoizolacyjność została jeszcze bardziej zwiększona i dzięki temu sprawdzą się one w przypadku budowy domów pasywnych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że koszty są w tym przypadku nieco wyższe, ale z drugiej strony można je montować w trudno dostępnych miejscach. Nie występuje też konieczność stosowania ciężkiego sprzętu. Można je montować ręcznie, jednak trzeba pamiętać, że przy niewłaściwym montażu może wystąpić klawiszowanie.
Artykuł powstały przy współpracy z firmą Budmater Wyroby Betonowe.
Fot. Shutterstock