Kurier niemiecki

Byłeś na wyjeździe i możesz polecić dobry hotel? Wiesz, gdzie kupić dobrą, tanią walizkę? Podziel się wiedzą!
Awatar użytkownika
welma
Posty: 53
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:46

Kurier niemiecki

Post autor: welma »

Za dwa tygodnie moja mama jedzie do pracy na borówkę, oczywiście do Niemiec. Nie wiadomo na jak długo pojedzie, a że w czasie, kiedy ona tam będzie, obchodzić będzie urodziny, to chciałabym jej wysłać namiastkę prawdziwego prezentu, jaki dostanie w domu. I chciałabym Was zapytać, ile może kosztować taki kurier do Nahen? Dużo, niedużo? Przesyłka nie będzie ani ciężka, ani obszerna, ale jednak daleko będzie musiała jechać.
Awatar użytkownika
wiha
Posty: 42
Rejestracja: 19 cze 2019, 17:18

Re: Kurier niemiecki

Post autor: wiha »

Z tego co mówisz chcesz wysłać zwykłą przesyłkę o zwykłym rozmiarze, tak zwaną standardową, więc będziesz musiała liczyć się z kosztem około 60 do 90 złotych. Dokładnie nie mogę tobie ustalić, bo kurierzy są różni i mają różne ceny.Wydaje mi się że to będzie maksymalny koszt, ale najlepiej zrobisz, Zapytując danego kuriera. Nahen jest w głębi Niemiec, ale wydaje mi się że koszt przez to nie będzie większy.
Awatar użytkownika
kasia
Posty: 51
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:54

Re: Kurier niemiecki

Post autor: kasia »

Wysyłanie paczek to moja zmora. Kiedyś pomyliłam dane adresowe z jednej ważnej przesyłki i ta zamiast dotrzeć do kontrahenta, dotarła do jakiś obcych ludzi. Mówię Wam, co to była za draka i ile odkręcania z tego... Teraz, to jak mam paczkę wysyłać, to idę na pocztę i tyle. Proszę potem, żeby mi 2-3 razy sprawdzili adres, czy na pewno przesyłka dojedzie tam, gdzie ma i spokój. Może przepłacam, ale w podobną sytuację już się nie chcę wplątać.
Awatar użytkownika
night
Posty: 18
Rejestracja: 27 cze 2019, 11:49

Re: Kurier niemiecki

Post autor: night »

Współczuje Ci, Kasiu, ale każdy popełnia błędy i na przyszłość się czegoś nauczyłaś. Jeśli o mnie chodzi, to nie miałam nigdy problemów z wysyłaniem paczek, ani to krajowych, ani zagranicznych, ale to może dlatego, że brałam kurierów takich jak Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ z polecenia przyjaciół i znajomych. Na ich doświadczeniach to się w sumie chyba można najwięcej nauczyć. Tak mi się wydaje.
Awatar użytkownika
karotka
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2019, 16:55

Re: Kurier niemiecki

Post autor: karotka »

Jak najbardziej zaciekawiło mnie to. Na pewno będę śledził ten wątek.
Tylko głupi podziwia, mądry nie podziwia, potrafi uszanować, patrzy z uwagą, rozumie, to wszystko.
Awatar użytkownika
fiona88
Posty: 29
Rejestracja: 02 cze 2019, 9:39

Re: Kurier niemiecki

Post autor: fiona88 »

Tutaj sprawdź https://www.kurjerzy.pl/paczka-do-niemiec/de . W mojej ocenie najlepszy broker kurierski w kraju. Jeśli chcesz wysłać paczkę do Niemiec to tam możesz porównać oferty i wybrać najkorzystniejszą opcję. Wysyłka brokerem jest bardzo prosta. Bez problemu ogarniesz temat.
Awatar użytkownika
moderator
Posty: 199
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:32

Re: Kurier niemiecki

Post autor: moderator »

Mi również zdarza się wysyłać paczki za granicę i myślę, że jest to niezwykle ważne, aby docierały one jak najszybciej. Dlatego warto jest co nieco na ten temat wiedzieć. Jak już czytałem na stronie https://www.sendit.pl/blog/od-czego-zal ... granicznej to teraz wiem od czego zależy czas doręczenia paczki zagranicznej. Jak dla mnie takie informacje są bezcenne.
anetałata

Re: Kurier niemiecki

Post autor: anetałata »

U mnie jeszcze nigdy nie zdarzyła się nieprzyjemna sytuacja związana z wysyłaniem paczki do anglii. Nie wiem czy to zasługa szczęścia, czy firmy kurierskiej z której do tej pory korzystałam. Mogę Wam ich spokojnie polecić - nazywają się Ergopaczki. :)
ODPOWIEDZ