Wyjazd do stolicy

Byłeś na wyjeździe i możesz polecić dobry hotel? Wiesz, gdzie kupić dobrą, tanią walizkę? Podziel się wiedzą!
Awatar użytkownika
lulina
Posty: 62
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:29

Wyjazd do stolicy

Post autor: lulina »

Witam, wybieramy się z dziećmi (6 i 8 lat) na weekend do Warszawy. Plan mam miej więcej rozpisany ale mam problem z noclegiem – w sensie, że nie wiem w którym miejscu coś zarezerwować ;) Na pewno będę chciała wybrać się z dzieciakami do restauracji Akademia na obiad, ale może polecicie też inne ciekawe miejsca gdzie można dobrze coś zjeść. Jestem otwarta na wszelkie rady i uwagi :)
Awatar użytkownika
dariaa
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2019, 10:48

Re: Wyjazd do stolicy

Post autor: dariaa »

A wiecie jaki fajny park rozrywki dla dzieci warszawa ma ? Właśnie przypadkiem trafiłam na Farma Iluzji i to miejsce zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Jeżeli ktoś lubi oryginalne sztuczki, chce nawet stać się częścią poszczególnych iluzji warto tam się udać. Każdy znajdzie tam atrakcje dla siebie- i dorośli, i dzieci.
Awatar użytkownika
Wivi31
Posty: 27
Rejestracja: 15 cze 2019, 9:17

Re: Wyjazd do stolicy

Post autor: Wivi31 »

A czy jeżdżąc do stolicy poruszacie się komunikacją miejską, czy może decydujecie się wynająć samochód? Słyszałam, że są tam wypożyczalnie, które oddają do użytku samochody zarówno na wynajem krótko i długoterminowy - https://www.fleetcorp.pl/dlugoterminowy/. Można wtedy wypożyczyć samochód nawet przy dość długiej wizycie w stolicy i poruszać się bardziej komfortowo niż autobusami. Tym bardziej, że cena takiego wynajmu nie jest wygórowana i praktycznie każdy może sobie na to pozwolić. A w przypadku posiadania dzieci możecie również liczyć na fotelik dla dziecka w samochodzie.
Awatar użytkownika
kicia
Posty: 388
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:49

Re: Wyjazd do stolicy

Post autor: kicia »

Samochód do pracy musi przede wszystkim cechować niezawodność i co jeszcze ważniejsze, ergonomiczność pracy. Nie możemy sobie pozwolić na autko, które chwila moment się zepsuje, albo w którym koszta paliwa są duże. Ja to chyba wybiorę zdecyduje się na zamontowanie instalacji BRC SQ 32 w swoim aucie, ponieważ to podobno najlepszy wybór, jeśli chodzi o LPG w samochodzie. A wy co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Noklis
Posty: 45
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:30

Re: Wyjazd do stolicy

Post autor: Noklis »

Jeśli natomiast będziesz potrzebował wysokiej jakości mocy w zakresie serwisów Jeepa to w Warszawie zdecydowanie mogę polecić Ci, abyś sprawdził http://www.jeep-serwis.pl/ który działa od lat i naprawdę jest w stanie zapewnić wysoką jakość wykonywanych prac i do tego w rozsądnej cenie. Ja także stawiam na nich już od dłuższego czasu z moim Wranglerem i jak na razie wszystko działa jak powinno.
Awatar użytkownika
kociołek
Posty: 101
Rejestracja: 16 maja 2019, 9:13

Re: Wyjazd do stolicy

Post autor: kociołek »

Wyjazd do stolicy to bardzo fajny pomysł, gdyż Warszawa wbrew pozorom jest miejscem które warto odwiedzić. My także byliśmy tam ostatnio i bardzo dużo zwiedziliśmy jak choćby Pałac kultury czy łazienki a że o Forcie Służew nie wspomnę. Oczywiście na koniec dnia jak zgłodnieliśmy weszliśmy do restauracji Garo Sushi gdyż zawsze marzyliśmy o spróbowaniu sushi i taka okazja nadarzyła się. Sushi które nam podano było wprost wyśmienite i te wszystkie dania kuchni japońskiej coś niesamowitego

produkty bogate w wit b12
Awatar użytkownika
Evelyn
Posty: 26
Rejestracja: 29 sty 2020, 12:46

Re: Wyjazd do stolicy

Post autor: Evelyn »

W Warszawie dobra knajpka to Czerwony Wieprz, jest w stylu PRLu. Nie dość że jest tam przepięknie. Musieliśmy spróbować oczywiście kaczki, którą poleca szef kuchni. Na talerzu dostaje się pół kaczki pieczonej z owocami! Genialne naprawdę genialne danie

lbs h
Awatar użytkownika
White
Posty: 138
Rejestracja: 16 wrz 2019, 13:06

Re: Wyjazd do stolicy

Post autor: White »

Warto wybrać się również do https://www.tepfactor.pl. To największy park rozrywki tego typu w Polsce, więc możecie mieć pewność, że nie będziecie się tam nudzić ;)
gośka02

Re: Wyjazd do stolicy

Post autor: gośka02 »

Podróż do Warszawy z dzieckiem jest zawsze stresująca, zwłaszcza, gdy jedziemy nie swoim autem. Niedawno znalazłam alternatywę dla fotelika, bo nie zawsze mamy możliwość wzięcia go ze sobą. To Smart Kid Belt. To przydatny gadżet w podróży, bo zajmuje mało miejsca. Co ważne, ma homologację i wszystkie ważne testy. Szczegóły znajdziecie na stronie https://smartkidbelt.com/pl/blog/news/k ... inie-ece44.
byłam

Re: Wyjazd do stolicy

Post autor: byłam »

W stolicy byłam już dwukrotnie, dlatego planuję teraz inny region. Ciekawa tak najbardziej jestem, jak wygląda stary rynek w Krakowie, skąpany w śnieżnym puchu. Próbuję namówić męża na taką podróż, ale póki co mi się to nie udaje. On jest dość konserwatywny i nie lubi podróży, które nie wiążą się z leżeniem na plaży. A ja już tu https://e-turysta.pl/noclegi-krakow/ nocleg mam wybrany.
piotrkarpiś

Re: Wyjazd do stolicy

Post autor: piotrkarpiś »

Ja planuje w niedalekiej przyszłości wyjechać za granicę do pracę a dokładnie do Danii natomiast przyznam, że trochę obawiam się wyjazdu w związku z sytuacją epidemiologiczną. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo czy dany bus do danii został zdezynfekowany i kto jechał w nim przed nami. ;/
Awatar użytkownika
alena
Posty: 178
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:30

Re: Wyjazd do stolicy

Post autor: alena »

Teraz przez tą pandemię, to pociągi różnie kursują. Ja dla własnej wygody i bezpieczeństwa wolę zdecydować się na wynajem samochodów Katowice Przynajmniej sama decyduje jaką trasą jadę, o której wyjadę i gdzie chcę się zatrzymać po drodze, to tam się zatrzymam.
ewelinawójcik

Re: Wyjazd do stolicy

Post autor: ewelinawójcik »

Ja mieszkałam w stolicy praktycznie przez większość swojego życia, ponieważ od około 10 roku życia do teraz (obecnie mam 35 lat) natomiast ze względów rodzinnych oraz planów biznesowych najprawdopodobniej razem z mężem przeprowadzimy się do Lublina. Znaleźliśmy całkiem fajne mieszkania na sprzedaż lublin od TBV. Niedługo jedziemy je oglądać:)
ODPOWIEDZ